Już niemal od tygodnia kierowcy poruszają się końcowym odcinkiem drogi dojazdowej do portu w Darłowie, nazywanej obwodnicą miasta. Droga biegnie od ronda drogi krajowej nr 37 do drogi wojewódzkiej nr 203.
Nowa droga skraca czas dojazdu do portu morskiego, zmniejsza korki w mieście oraz liczbę pojazdów ciężarowych i dostawczych w centrum miasta. Ponadto, znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa na drogach Darłowa.
Realizacja projektu umożliwiła skierowanie ruchu z DK-37 i DW-203 w kierunku Ustki i Słupska oraz odwrotnie w kierunku Sławna i Koszalina na nową drogę, która poprzez nowy most drogowy i ulicę Sportową utworzyła obwodnicę miasta.
Wyświetl większą mapę
Asfaltowa droga ma 7 m szerokości, obok wybudowano bitumiczne ścieżki pieszo-rowerowe o 3-metrowej szerokości. Na obwodnicy powstały trzy nowe ronda, mostek, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Na 400-metrowym odcinku przebudowano kable telekomunikacyjne i zagospodarowano pas zieleni oddzielający jezdnię od ścieżki dla pieszych i rowerzystów.
Inwestycję zrealizowała firma Skanska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zadanie pochłonęło około 20 mln zł, natomiast 15 min zł z tej kwoty to dofinansowanie ze środków unijnych.